bartarerooz@gmail.com

ژاک کاوالیه(Jacques Cavallier)

ژاک کاوالیه” متولد شهر “گرس” فرانسه است. کاوالیه در پایتخت عطرسازی جهان سکونت داشته و از اینرو، عطرسازی در خانواده او حرفه شناخته شده ومحترمی به حساب می آمد.

او نخستین عطر را در سال ۱۹۹۲ساخت. “لو د ایسی” محصول “ایسی میاکه”، عطری زنانه که زمینه ساز خلق ترکیب مردانه این عطر و معرفی آن در دو سال بعد می شود. “لو د ایسی پوق اوم” بعنوان یکی از آثار موفق مردانه، محبوب و الهام بخش است.

ترکیبی از ادویه ها با نوت های آروماتیک، خزه بلوطی و صندل در عطر جریانساز “کارتیه پاشا” خانه “کارتیه”، عطر مردانه “اوپیوم” با ترکیبی از انگور، بادیان و وانیل در پایه ای از صمغ ها و ادویه ها، محصول ۱۹۹۵ “ایو سن لورن” و ترکیب زیبایی از چای و مشک با نوت های چوبی، گل ها و ادویه ها در عطر “پوغ اوم” محصول ۱۹۹۶ خانه “بولگاری”، نمونه ای از آثار موفق کاوالیه در دهه نود هستند.

“میدنایت پویزن” محصول ۲۰۰۷ “دیور”، یکی دیگر از آثار مشترک کاوالیه است که در همکاری با “اولیور کرسپ” ساخته شد.
همکاری با “هری فرمونت”، منتج به ارائه تعدادی از آثار موفق “کالوین کلین” مانند “سی کی من” شد. در همین سال، کاوالیه به همراه “آنیک مناردو”، عطر موفق و تحسین شده “فیول فور لایف پوق اوم” را برای “دیزل” خلق کرد.

همراهی پچولی با نوت های ادویه ای و میوه ها بر بستری ظریف و گل بو در عطر موفق “اِله” محصول ۲۰۰۳ “ایو سن لورن” و نیز عطر بیاد ماندنی و بسیار موفق “آکوا پوق اوم” محصول ۲۰۰۵ “بولگاری” با رایحه مرکبات با نوت های آروماتیک، نمونه ای از این آثار برجسته و بعضا جریانساز هستند.

عطر تحسین بر انگیز و منحصربفرد “اوپوس ۵” از مجموعه “لایبرری” خانه “آمواژ”، در سال ۲۰۱۱، وجوه هنری و ناب آفرینش های این هنرمند ارزنده را به نمایش گذاشت.

به پاس تمامی خدمات و فعالیت های ارزنده ای که  ژاک کاوالیه در ارتقا و توسعه عطرسازی انجام داده است؛ در سال ۲۰۰۴ جایزه معتبر “فرانسوا کوتی” به وی اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *